Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/htdocs/remont/index.php on line 149
Remont stop.
Zespół zakończył swoją działalność ostatnimi koncertami w maju 2009roku.


Chcesz znać najnowsze informacje z życia zespołu, wpisz i uaktywnij swój e-mail:


Klub Dobrej Muzyki


Początki Remontu Duszy sięgają 1999r, kiedy to Janek Pleti (wokal, gitara), Łukasz Wyrwa (bas) Łukasz Wołek (perkusja) i Grzesiek Ćwiertnia (djembe) zaczęli tworzyć i grać na koncertach pierwsze utwory w klimatach reggae. Rok 2000 przynosi kilka ważnych wydarzeń, do zespołu dołączają: Michał Stachura (klawisze, flet poprzeczny) i Grzesiek Pleti (dżembe, manager) i w tak powiększonym składzie (w studiu "Acoustic") zostaje zarejestrowana płyta "Idę Na Syjon" zawierająca cztery utwory (Strona Cienia, Do Pana, Idę Na Syjon, Światło). Kolejne 2 lata obfitują w koncerty w różnych miastach Polski. W roku 2003 nastąpiły zmiany w składzie, zespół opuścił Grzesiek Ćwiertnia, pojawił się Krzysiek Kramarz (gitara) a Łukasza Wołka zastąpił Wojtek Gumulski (perkusja), zmiany te zaowocowały nagraniem kolejnego krążka "2003" (Strona Cienia, Ratuj Panie, Jesteś z Nami, Babilon Roots Party).

Zdaniem założycieli Remontu Duszy muzyka reggae jest idealna do śpiewania o słabości człowieka, o beznadziejności życia bez Boga, w pogoni za forsą. Jak sami mówią: "(...) reggae zawsze było muzyką walki i buntu przeciwko złu, tylko teraz musimy zobaczyć co jest tym złem w naszym życiu.(...)"

Pierwsza płyta długogrająca "Krótki jest czas" ukazuje się w połowie 2004 roku, jest ona utrzymana w klimatach reggae-ska-rock. W nagraniach bierze udział sekcja dęta: Dawid Rudnicki (trąbka), Magda Falfus (saksofon), Tomek Hernik (puzon) oraz chórek: Ania Ślazyk i Beata Ślazyk. Współpraca z muzykami sesyjnymi zaowocowała także kilkoma wspólnymi koncertami. Remont Duszy ma na koncie wiele koncertów w klubach i na festiwalach. W czerwcu 2007 została nagrana EP-ka "Złoty Mur" zawierająca cztery kompozycje, nie tylko roots reggae (Złoty Mur, Rejs), ale także blues (Wstań Walcz Tańcz) i dub (WWT Dub). Rok 2009 przyniósł zmiany, których owocem jest nowy skład: Janek Pleti, Łukasz Wyrwa, Wojtek Gumulski, Dawid Rudnicki (dawniej trąbka teraz klawisze) oraz Maks Szelęgiewicz (gitara).


 
copyright (c) 2004-2007 Remont Duszy
Content Management Systemtłoczenie płytnadruki na płytachnadrukinagrywanie płytIT solutionsprojektowanie strontworzenie strontworzenie stron warszawatworzenie stron krakówstrony wwwtworzenie stron internetowychweb designweb design london